1) 5^-3•5^-9/5^-11

2) 4•10^-1+9•10^-2+1•10^-4

+3
Ответы (1)
  1. 16 марта, 22:53
    0
    1) 5^-3•5^-9 = 5^-12

    5^-12/5^-11 = 5^-1 = 1/5

    2) 4•10^-1 = 4/10=0,4

    9•10^-2 = 9/100 = 0,09

    1•10^-4 = 1/10000 = 0,0001

    0,4 + 0,09 + 0,0001 = 0,4901