Вычислите 4 - 1 2/3 и 11 2/5:3 4/5

+4
Ответы (1)
  1. 24 мая, 17:58
    +1
    4 - 1 2/3=4 - 5/3=12/3 - 5/3 = 7/3 = 2 1/3

    11 2/5 : 3 4/5=57/5 : 19/5=57/5. 5/19 = 57.5/5.19=3