3 у (у-7) - (у+4) (3 у-2) = 3 у+6

+3
Ответы (1)
  1. 10 ноября, 20:48
    0
    3y2-21y - (3y2-2y+12y-8) = 3y-6

    3y2-21y - (3y2+10y-8) = 3y+6

    3y2-21y-3y2-10y+8=3y+6

    -31y+8=3y+6

    -31y-3y=6-8

    -31y=-2

    y=2/34

    y=1/17