2 хквадрат-7 х+5=0

хквадрат+2 ах-3 аквадрат=0

(2 х-1) в квадрате-9=0

+1
Ответы (1)
  1. 6 февраля, 19:47
    0
    1) 2x^2-7x+5=0

    D=49-4*2*5=49-40=9=3^2

    x1 = (7-3) / 4=1

    x2 = (7+3) / 4=2.5

    3) (2x-1) ^2-9=0

    (2x-1) ^2-3^2=0

    (2x-1+3) (2x-1-3) = 0

    (2x+2) (2x-4) = 0

    x=-1 и x=2