3 (в степени) x+2 + 3 (в степени) x+1 + 3 (в степени) x=39

+5
Ответы (1)
  1. 6 апреля, 09:22
    0
    3^x (3^2+3^1+1) = 39, 3^x*13=39, 3^x=39:13, 3^x=3^1, x=1.