5 / (y+3) - 3/y = 2-y/y^2+3y

+3
Ответы (1)
  1. 5 марта, 13:27
    0
    5 / у+3 - 3/у = 2-у / у²+3 у

    5 / у+3 - 3/у = 2-у / у (у+3)

    ОДЗ: у (у+3) ≠0, у≠ - 3; 0

    5 у-3 (у+3) - (2-у) = 0

    5 у-3 у-9-2+у=0

    3 у-11=0

    3 у=11

    у=11/3

    у = 3 2/3