A (4-a) + (4-a) ^=

(x-8) ^-2x (6-x) =

+4
Ответы (1)
  1. 26 мая, 02:16
    0
    A (4-a) + (4-a) ²=4 а-а²-16-8 а+а²=-4 а-16=-4 (а+4)

    (x-8) ²-2x (6-x) = х²-16 х+64-12 х+2 х²=3 х²-28 х+64