РАзложите на множетили

0.49b^2-25

25-0,16y^2

8-x^6

-72xy^2+2xz^2

+4
Ответы (1)
  1. 25 февраля, 00:57
    0
    0.49b^2-25 = (0,7b-5) * (0,7b+5)

    25-0,16y^2 = (5-0,4y) * (5+0,4y)

    8-x^6 = (2-x^2) * (4+2x^2+x^4)

    -72xy^2+2xz^2=-2x (6y-z) * (6y+z)