14-13.2: (3 11/21-2 14/5)

+5
Ответы (1)
  1. 31 марта, 12:32
    0
    14-13.2: (3 11/21-2 14/5) = - 217

    1) 3 11/21 - 2 14/5 = 3 55/105 - 2 154/105 = 2 160/105 - 2 154/105 = 6/105 = 2/35

    2) 13.2 : 2/35 = 13 1/5 : 2/35 = 66/5 : 2/35 = 66/5 · 35/2 = 231

    3) 14 - 231 = - (231 - 14) = - 217