Упростите: (b-3) (b-4) - (b+4) в квадрате

+5
Ответы (1)
  1. 5 октября, 12:09
    0
    (b-3) (b-4) - (b+4) ^2=b^2-7b+12 - (b^2+8b+16) = b^2-7b+12-b^2-8b-16=-15b-4