6 х (2 х+1) = 5 х+1 калай шыгарат?

+5
Ответы (1)
  1. 25 августа, 01:30
    0
    12x^2+6x^2=5x+1

    18x^2=5x+1

    18x^2-5x=1

    3x=1

    x = 1/3