N (в квадрате) + 16n + 39 ... Разложите на множители

+5
Ответы (1)
  1. 19 августа, 10:09
    0
    N²+16n+39=0

    D=256-156=100

    √D=10

    X1=-16+10/2=-3

    X2=-16-10/2=-13

    нашли корни

    (х+3) (х+13)