9x + (2y-5x)

(5x-7a) + 5a

(2a+5b) - 7b

6p - (5p-3a)

+3
Ответы (1)
  1. 22 октября, 20:48
    0
    9 х + (2 у-5 х) = 9 х+2 у-5 х = 4 х+2 у

    (5 х-7 а) + 5 а = 5 х-7 а+5 а = 5 х-2 а

    (2 а+5b) - 7b = 2 а+5b-7b = 2 а-2b

    6 р - (5 р-3 а) = 6 р-5 р+3 а = р+3 а