Решите уравнение (x-5) (x+5) = (x-3) в квадрате+2

+2
Ответы (2)
  1. 11 декабря, 05:10
    0
    х²+5x-5x-25=x²-6x+9+2

    x²-25-x²+6x-9-2=0

    6x-36=0

    6x=36

    x=36/6

    x=6
  2. 11 декабря, 05:44
    0
    х-5) (х+5) = (х-3) ^2+2

    х^2-25=x^2-6x+9+2

    6x=36

    x=6