a) (1.6²-2,2·³/₁₁) : 1,4;

б) (1⅓·0,27-3⅓·0,15) - 1500· (-0,1) ³;

в) (³/₆₄·5 1_ - ₋1_) : (-1_) ³ + (-0,1) ³;

3 3 3

г) (12¾·2-27) : (-¾) ³.

+1
Ответы (1)
  1. 4 июня, 19:15
    0
    а) (2.56-0.6) : 1.4=1.96:1.4=1.4

    б) (0.36-0.5) - 1500 * (-0.001) = - 0.14+1.5=1.36

    в) 6.001

    г) 3.3