0.41 x + 3.5x - 15.63; x=10

+2
Ответы (1)
  1. 21 октября, 04:25
    0
    0.41 x + 3.5x - 15.63; x=10

    0.41 * 10 + 3.5 * 10 - 15.63 = 23,47

    1) 0.41 * 10 = 4,1

    2) 3.5 * 10 = 35

    3) 4,1 + 35 = 39,1

    4) 39,1 - 15,63 = 23,47