127 + (5 с-3) (25 с^2+15 с+9) при c = - 1-сверху 1 снизу 5 : дробь

+3
Ответы (1)
  1. 16 апреля, 09:46
    0
    127 + (5 с-3) (25 с^2+15 с+9) = 127 + (5c) ^3-27=125c^3+100

    c=-1 1/5=-6/5

    125 * (-6/5) ^3+100=-216+100=-116