4 х (в квадрате) - 169=0

7 х (в квадрате) - 13 х-2=0

+1
Ответы (1)
  1. 21 августа, 14:40
    0
    4x²-169=0

    (2x) ²-13²=0

    (2x-13) (2x+13) = 0

    2x-13=0 ∨ 2x+13=0

    2x=13 ∨ 2x=-13

    x=6,5 ∨ x=-6,5

    7x²-13x-2=0

    7x²-14x+x-2=0

    7x (x-2) + 1 (x-2) = 0

    (7x+1) (x-2) = 0

    7x+1=0 ∨ x-2=0

    7x=-1 ∨ x=2

    x=-1/7 ∨ x=2