Упростить:

2 (y-1) - 2y+12

16+3 (2-3y) + 8y

3-17a-11 (2a-3)

15-5 (1-a) - 6a

+3
Ответы (2)
  1. 10 августа, 08:05
    -1
    2y-2-2y+12=10

    16+6-9y+8y=22-1a

    3-17a-22a+33=-39a+36

    15-5+5a-6a=10-1a
  2. 10 августа, 08:41
    0
    2 у-2-2 у+12=10

    16+6 у-9 у+8 у=7 у+16

    3-17 а - (22 а-33) = 3-17 а-22 а+33=-39 а+36

    15-5+5 а-6 а=-а+10