1: - 14,3 х0,6+5,7 х (-1,4) =

2: (23,42-54) х (-4,12+4,04) =

+1
Ответы (1)
  1. 2 сентября, 01:18
    0
    1) 5,7 * (-1,4) = - 7,98

    2) - 14,3*0,6=-8,56

    3) - 7,98 + (-8,56) = - 16,54

    1) 23,42-54=-30,58

    2) - 4,12+4,04=-0,8

    3) - 30 * (-0,8) = 24