6 1/4*8-3 2/3*5 1/2+2 2/5*4 7/12

+2
Ответы (1)
  1. 18 августа, 17:26
    0
    6 1/4*8-3 2/3*5 1/2+2 2/5*4 7/12=45 5/6

    6 1/4*8=50

    3 2/3*5 1/2 = 20 1/6

    2 2/5*4 7/12=11

    50-20 1/6+11=45 5/6