2 х (в квадрате) - 13 х-7=0

+5
Ответы (1)
  1. 26 мая, 18:20
    0
    Дискриминант = 13^2-4*2 * (-7) = 169 - (-56) = 169+56=225=15^2

    x1 = (13-15) / 4=-2/4 = - 1/2

    x2 = (13+15) / 4=28/4=7