а в 3 степени-216 разложите многочлен на множители

+3
Ответы (2)
  1. 17 апреля, 02:49
    0
    a^3-216 = (a-6) (a^2+6a+36)
  2. 17 апреля, 04:34
    0
    a³-216 = a³ - 6³ = (a-6) · (a²+6a+36)