Разложить на множители: 3 а+6 в, 2 хв квадрате-8 хв квадрате, 1 девятая m в квадрате-m в четвертой степени, 81-18p+p в квадрате,

+1
Ответы (1)
  1. 2 марта, 02:50
    0
    3a+6b=3 (a+2b)

    2x²-8x²=2x² (1-4) = - 6x²

    1/9m²-m⁴=m² (1/9-m².

    81-18p+p² = (9-p) ²