разложите на множители: у=х (в квадрате) - 4 х-5

+1
Ответы (2)
  1. 29 мая, 10:35
    0
    д=16-4*1 * (-5) = 16+20=36

    х1=4-6/2=-1

    х2=4+6/2=5
  2. 29 мая, 12:54
    0
    х (в квадрате) - 4 х-5 = 0

    D = 16 - 4 * (-5) * 1 = 36

    х1 = 4-6/2=-2/2=-1

    х2 = 4+6/2=5

    разложение: (х+1) (х-5)