Сократите дробь Х в квадрате - 25/Х в квадрате-3 х-10.

+3
Ответы (1)
  1. 11 июля, 10:41
    0
    (x-5) (x+5) / (x-5) (x+2) = (x+5) / (x+2) ;

    x^2-3x-10=0

    находим корни

    D=49; sqrt (D) = 7

    x1=5

    x2=-2

    ->> x^2-3x-10 = (x-5) (x+2)