3^2x-2*3^x=3 как решить?

+2
Ответы (1)
  1. 20 мая, 07:48
    0
    3ˇ2x-2.3ˇx=3

    (3ˇx) ˇ2-2.3ˇx=3

    3ˇx=z

    zˇ2-2. z-3=0, D=4+12=16, V (D) = V (16) = 4

    z1 = (2+4) / 2=3, z2 = (2-4) / 2=-1

    a) 3ˇx=3,ˇ3ˇx=3ˇ1, x=1

    b) 3ˇx=-1, ne dact rešenie

    Otvet: x=1