Упростите выражение

0,1 (7-у) (у+7) - 1,2 у (2 у-5) + (у-3) в квадрате

+4
Ответы (1)
  1. 23 октября, 09:21
    0
    -0,1 (у-7) (у+7) - 1,2 у (2 у-5) + (у-3) ²=-0,1 (у²-49) - 2,4 у²+6 у+у²-6 у+9=-0,1 у²+4,9-1,4 у²+9=

    =-1,5 у²+13,9