Решите уравнения

x в квадрате - (x+3) (x-3) = 3x

+5
Ответы (1)
  1. 23 ноября, 05:50
    +1
    X^2 - (x + 3) (x - 3) = 3x

    x^2 - (x^2 - 9) = 3x

    x^2 - x^2 + 9 = 3 х

    х = 9 : 3

    х = 3