Вычислите (1/3) ^3 * 24 - (0,1) ^4*3000

+2
Ответы (1)
  1. 9 июня, 18:23
    0
    (1/3) ^3 * 24 - (0.1) ^4 * 3000 = 1/27 * 24 - (0.0001*3000) = 24/27 - 0.3 = 8/9 - 3/10 = (8*10 - 3*9) / 90 = (80 - 27) / 90 = 53/90