Упростите выражение а) 18x-3x 5x б) 2y-9y в) 1,2 с-0,3 с 5 г) 2a-15-a+6 д) t+6,3t-2,1t е) 5x-5+3x-4x ж) - a-a-a-a з) - 2n-2n-2n и) 1/3x+1/3x+1/3x

+5
Ответы (1)
  1. 18 марта, 08:53
    0
    Б) 2 у-9 у=-7 у

    г) 2 а-15-а+6=а-11

    д) t+6.3t-2.1t=5.2t

    e) 5 х-5+3 х-4 х=4 х-5

    ж) - а-а-а-а=-4 а

    з) - 2n-2n-2n=-6n

    и) 1/3 х+1/3 х+1/3 х=3/9 х