Разложите на множители:

m²-9n²=

25x²-10xy+y²=

(a-2b) ²+a-2b=

(a-2b) (p-g) - 2g (2b-a) =

+5
Ответы (1)
  1. 5 марта, 07:24
    0
    1) m²-9n²=m² - (3n) ² = (m+3n) (m-3n)

    2) 25x²-10xy+y² = (5x) ²-2.5x. y+y² = (5x-y) ²

    3) (a-2b) ²+a-2b = (a-2b) (a-2b) + (a-2b).1 = (a-2b) (a-2b+1)

    4) (a-2b) (p-q) - 2q (2b-a) = (a-2b) (p-q) + 2q (a-2b) = (a-2b) (p-q+2q) =

    = (a-2b). (p+q)