Развязать уравнение 36^x - 4 * 6^x - 12 = 0

+3
Ответы (1)
  1. 13 декабря, 19:44
    0
    36ˇx - 4.6ˇx - 12=0

    (6ˇ2) ˇx-4.6ˇx - 12=0

    (6ˇx) ˇ2 - 4.6ˇx-12=0

    6ˇx=z

    zˇ2-4z-12=0, D=16+48=64,√D=√64=8

    z1 = (4+8) / 2=6

    z2 = (4-8) / 2=-2

    a) 6ˇx=6, 6ˇx=6ˇ1. x=1

    b) 6ˇx=-2 ne dact rešenie

    Otvet: x=1