Разложите на множетели

1) (а+9) ((в квадрате)) + 2 а (а+9)

+3
Ответы (1)
  1. 27 марта, 22:14
    0
    (а+9) ² + 2 а (а+9) = (а+9) (а+9 + 2 а) = (а+9) (3 а+9) = 3 (а+9) (а+3)