Решите неравенство

3^ (1+x) + 3^ (2-x) <28

+1
Ответы (1)
  1. 22 октября, 13:39
    0
    3·3^x + 3^2·3^-x <28 |·3^x

    3· (3^x) ² + 3² - 28·3^x < 0

    3^x = t

    3t² - 28t + 9 < 0

    ищем корни: t = 14 + - √ (196 - 27)) / 3 = (14 + - √169) / 3

    t1 = 9, t2 = 1/3

    1/3 < t < 9

    3^-1 < 3^x < 3^2

    -1 < x < 2