Вычислите 8 в 3 степени умножить на 16 в 4 степени и поделить на 32 в 5 степени

+5
Ответы (2)
  1. 19 ноября, 19:49
    0
    512 * 65536:33554432=33554432633554432=1 * это умножение
  2. 19 ноября, 21:33
    0
    8^3=2^9

    16^4=2^16

    32^5=2^25

    2^9*2^16/2^25=1