2 * (-0,1) ^3-8 * (-0,1) ^2+1

+4
Ответы (1)
  1. 14 ноября, 04:11
    0
    2 * (- 0,1) ^ 3 - 8 * (- 0,1) ^2 + 1 = (- 0,1) ^2 * (2 * (- 0,1) - 8) + 1 =

    = 0,01 * (- 0,2 - 8) + 1 = 0,01 * (- 8,2) + 1 = - 0,082 + 1 = 0,918

    Ответ 0,918