1) 5 а-6+3 а=

2) 2 с-1+6 с-6=

3) - 2 х+3 у-6 х-5 у=

4) - 3b+4b-2b=

5) 1.5a-2.5b+3.5a=

6) 3b-a+0.6a+1.2a=

+3
Ответы (2)
  1. 22 августа, 11:10
    0
    A=3

    c=7/8

    x=-2y/8

    -1b

    a=-b/2a

    b=-1,6a/3b
  2. 22 августа, 11:29
    0
    1) 5 а+3 а=8 а^2+6 3) - 2 х-6 х+3 у-5 у=-8 х-2 у 2) 2 с+6 с-1-6=8 с^2-7. 4) - 1b 5) 1,5a+3,5a-2,5b=5a^2-2,5b 6) 3b-1,8a^3