Разложите на множители: 2 а (в квадрате) - 4 а+2=

+5
Ответы (1)
  1. 28 августа, 10:26
    0
    2 а²-4 а+2=

    2 а²-2²а+2=

    2 (а²-2 а+1) =

    2 (а-1) ²

    Ответ: 2 (а-1) ²