Разложите на множители:

1) 9a^2-25b^2

2) 4c^2-49b^2

3) - 81+25m^2

4) x^2y^2-0,04

5) 0,16-x^2

6) 144-49n^2

7) a^2b^2-c^2

8) p^2q^2-4k^2

+3
Ответы (1)
  1. 24 февраля, 14:49
    0
    1) 9a^2-25b^2 = (3a-5b) (3a+5b) 2) 4c^2-49b^2 = (2c-7b) (2c+7b) 3) - 81+25m^2 = (5m-9) (5m+9) 4) x^2y^2-0,04 = (xy-0.2) (xy+0.2) 5) 0,16-x^2 = (0.4-x) (0.4+x) 6) 144-49n^2 = (12-7n) (12+7n) 7) a^2b^2-c^2 = (ab-c) (ab+c) 8) p^2q^2-4k^2 = (pq-2k) (pq+2k)