60 (х+10) - 60 х=х (х+10) З через дискриминант

+5
Ответы (1)
  1. 5 апреля, 03:05
    0
    60x+600-60x=3x^2+30x

    3x^2+30x-600=0

    x^2+10x-200=0

    D=100+800=900

    Корень D=30

    x1 = (-10+30) / 2 = 10

    x2 = (-10-30) / 2=-20