Выразице у радыянах вугал: 1) 2°;. 3) 40°

+3
Ответы (1)
  1. 23 сентября, 15:49
    0
    radian = (gradus * pi) / 180

    1) (2*pi) / 180 = pi/90

    2) (40*pi) / 180 = (20*pi) / 90 = (2pi) / 9