Вычислите: 6,4/4^2-0,8^2; 0,3^2/0,4^2-0,2^2

+5
Ответы (1)
  1. 5 июня, 03:30
    0
    1) 6.4 / (4 - 0.8) (4 + 0.8) = 6.4 / 3.2*4.8 = 2/4.8 = 1/2.4 = 1 : 24/10 = 1 : 12/5 = 1 * 5/12 = 5/12

    2) 0.3² / (0.4 - 0.2) (0.4 + 0.2) = 0.3*0.3 / 0.2*0.6 = 0.3 / 0.2*2 = 0.3/0.4 = 0.75