Решить уравнения:

1) 2.3 х=46

2) 5.5 х=3 х - 10

3) (у+3) (3 у - 6) = 0

4) Х (в квадрате) = 81

+4
Ответы (2)
  1. 31 января, 20:56
    0
    1) х=46:2,3

    х=2

    2) 5,5 х-3 х=-10

    2,5 х=-10

    х=-4

    3) у+3 = 0 или 3 у-6=0

    у=-3 или (3 у=6) у=2

    4) х=9
  2. 31 января, 22:29
    0
    1) 2,3 х=46; 2) 5,5 х=3 х-10;

    х=46/2,3; 5,5 х-3 х=-10;

    х=460/23; 2,5 х=-10;

    х=20. х=-10:2,5;

    х=-4.

    3) (у+3) (3 у-6) = 0; 4) x^2=81,

    у+3=0; у1=-3; x1=9,

    3 у-6=0; 3 у=6; у2=2. x2=-9.