Разложите на множители.

m в кводрате + 2mn+n в кводрате - mb-nb

+5
Ответы (1)
  1. 14 мая, 12:27
    0
    Решение

    m² + 2mn + n² - b * (m + n) = (m + n) ² - b * (m + n) = (m + n) * (m + n - b)