Вычислите:√360*√2.5

√1.2-√3*1/3 (дробь)

√72*32

√13*52

√90*4,9

√3,6*12,1

+2
Ответы (1)
  1. 23 ноября, 09:14
    0
    √360·√2.5=√36·25=√36·√25=6·5=30

    √72·√32=√ (36·2·2·16) = 6·2·4=48, √13·√52=√13·√13·√4=13·2=26

    √90·4,9=√9·4,9·10=√9·49=3·7=21, √3,6·√12,1=√36·1,21=6·1,1=6,6