Решите по теореме виета

х²-4 х+3=0 х²-6 х+5=0

х²+9 х=0 х²-5 х=0

7 х²-х-8=0 6 х²+х-7=0

2 х²-50=0 3 х²-48=0

+5
Ответы (1)
  1. 8 ноября, 08:25
    0
    По теореме Виетта х1+х2=-в, а х1*х2=с, тогда в 1) х=3, х=1 (2) х=1, х=5 (3) х=0, х=9 (4) х=0, х=5 (5) х=16/7, х=-2 (6) х=2, х=-7/6 (7) х=0, х=5 (8) х=0, х=4