Cos x/3 = - 1/2 [-360; 0) градусов

+2
Ответы (1)
  1. 1 ноября, 03:42
    0
    X/3 = - 5pí/6, x = - 5pí/2

    x/3 = - 7pí/6, x = - 7pí/2

    v intervalu / - 2pí,0/

    pí = 180 gradusov.

    Nado vojti v interval / - 2pí,0/

    Polučim - 5pí/2 + 2pí = - pí/2 a dalše

    -7pí/2 + 2pí = - 3/2pí

    Rešenie / výsledek/: - pí/2 a - 3/2pí.