4log1/23 - 2/3 log1/227 - 2 log1/26

+3
Ответы (1)
  1. 16 декабря, 12:04
    0
    Log (1/2) 81-log (1/2) 9-log (1/2) 36=log (1/2) (81:9:36) = log (1/2) (1/4=2