Вычислите:

i^50

i^72

(-i) ^15

i^-5

i^-28+i^43 - (-i) ^27

+4
Ответы (2)
  1. 5 марта, 23:26
    0
    I²=-1 (-i) ²=i²=-1

    i^50 = (i²) ^25 = (-1) ^25=-1

    i^72 = (i²) ^36 = (-1) ^36=1

    (-i) ^15 = ((-i) ^2) ^7 * (-i) = (-1) ^7*i=-i

    i^-28+i^43 - (-i) ^27=-1-i+i=-1
  2. 6 марта, 02:35
    0
    I na 2 (tem označuju i. i) = - 1

    i na 3 / značit i. i. i / = - i

    i na 4 (značit i. i. i. i) = 1

    Pocle etogo uže možno legko rešit:

    i na 50 = i na 48. i na 2 = 1. i na 2 = 1. (-1) = - 1

    i na 72 = 1

    (-i) na 15 = (-i) na 3 = (-i) (-i) (-i) = - i. i. i = - i. (-1) = i

    i na (-5) = 1/i na 5 = 1/i = i na (-1)